مشخص شرط با مقاومت یمن است نه شکست خوردگان سعودی

طرحی که سعودی ها دنبال می نمایند ظاهری و باطنی دارد که به طور کلی با هم متفاوت هستند سعودی برخلاف ایران که می گوید اول توقف جنگ، روی پذیرش منصور هادی به عنوان تنها فرد مشروع یمنی تأکید دارد.

مشخص شرط با مقاومت یمن است نه شکست خوردگان سعودی

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، سعدالله زارعی طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت: سفر عمران خان به تهران، سفر پوتین به ریاض و سفر چندی پیش عبدالمهدی به ریاض روی نقطه خاتمه دادن به جنگ یمن تمرکز داشته است اما ادامه بمباران یمن در حین این سفرها بیانگر آن است که طرفی که جنگ را شروع کرده است، به امتیاز احتیاج دارد و این امتیاز هم در میدان نظامی قابل تحقق نیست و لاجرم باید در همین مذاکرات سیاسی تأمین شود. اما آیا عمران خان، پوتین و عبدالمهدی می توانند واسطه اعطای این امتیاز از جانب یمنی ها باشند؛ به فرض که یمنی ها نقش میانجی یا به قول نخست وزیر پاکستان نقش یاری کننده این سه را قبول داشته باشند، آیا مشت آنان را در مذاکرات آن طور که سعودی ها می خواهند، پر خواهند کرد؟ به جز این آیا آنچه را سعودی ها طی چند هفته اخیر در فضای گفتاری بیان کرده اند، در صحنه عملی پیاده خواهند کرد؟ سعودی ها در سال گذشته به کننده دبیرکل سازمان ملل قول دادند که به توافق بین طرفین در استکهلم معتقد بوده و به آن التزام عملی خواهند داشت، اما با وجود آنکه از زمان برگزاری مذاکرات استکهلم -30 آذر ماه 97- نزدیک به ده ماه گذشته و طرف یمنی به تعهدات خود کاملاً عمل کرده، سعودی ها حتی یک گام هم به سمت آن برنداشته اند. در این خصوص نکاتی وجود دارد:

1- اگرچه عمران خان نخست وزیر پاکستان تأکید دارد که از سوی هیچ کس به ایفای نقش میانجی دعوت نشده و این ابتکار خود اوست و با هدف حل مسالمت آمیز مسایل میان همسایگان، به ایران و عربستان سفر کرده است، اما تقریباً هیچ کس تردید ندارد که از او خواسته شده است تا شرایط موجود را به لحاظ آمادگی برای خاتمه دادن به جنگ یمن مورد آنالیز قرار دهد. دیدار عمران خان رئیس حزب تحریک انصاف از تهران و عزیمت او از تهران به ریاض بیانگر آن است که تهران از او خواسته است تا برای حل مسئله اقدام کند. در همین جا یک سؤال مطرح می شود مبنی بر اینکه آیا ایران بدون مقدمه برگ مذاکراتی را به دست نخست وزیر پاکستان داده است؟ پاسخ آن بدون تردید منفی است، چرا که جمهوری اسلامی بسیار پیچیده تر از این عمل می نماید و بی گدار به آب نمی زند. بنابراین کشش مذاکراتی اولیه متعلق به ریاض است که تهران به طور جدی از آن استقبال کرده است. کما اینکه برخی تحولات هفته های اخیر در مراودات سیاسی نیز از همین منطق پیروی می کنند.

عمران خان دوست مشترک به حساب می آید. کما اینکه پاکستان در پرونده هایی که مستقیم یا غیرمستقیم به ایران ربط پیدا می نماید، یا نقش همراه داشته و یا به صورتی عمل کرده که ناراحتی مقامات ارشد ایران را برنیانگیزد. عمران خان در تهران طرح چهار ماده ای ایران را - که در فرمایشات رهبر معظم انقلاب به آن تصریح شد- دریافت کرد که شامل توقف جنگ، شروع گفت وگوهای بدون واسطه یمنی-یمنی، تشکیل دولت وحدت ملی و برگزاری انتخابات پارلمانی بود. منطق و ماهیت طرح ایران به طور خلاصه ناظر به خاتمه دادن به جنگ ظالمانه یک طرفه ای است که 43 ماه از شروع آن می گذرد و نیز حل داخلی مسائل یمن است که این هر دو در عین اینکه کلید حل مسئله است، عملی ترین اقدام هم در حل مسئله به حساب می آیند. در واقع ایران معتقد است با توقف جنگ و جان دریافت مذاکرات یمنی ها با یکدیگر هر موضوعی قابل بحث و توافق خواهد بود و در این میان دخالت دیگران در این امور باید صرفاً تسهیل گر و پشتیبانی کننده باشد.

2- سفر ولادیمیر پوتین به ریاض هم اگرچه توأم با بیش از 20 قرارداد تجاری با طرف سعودی بود، اما در عین حال براساس آنچه از خبرها برمی آید، بیشترین وقت رئیس جمهور مقتدر روسیه به بحث لزوم خاتمه یافتن جنگ خونین رژیم سعودی علیه یمن سپری شده است. تا پیش از این، روسیه در پرونده یمن عملاً نقشی نداشت. روسیه حتی در جریان صدور قطعنامه 2216 شورای امنیت سازمان ملل علیه یمن اگرچه -از میان 15 عضو آن- تنها کشوری بود که رأی ممتنع داد، اما در عمل راه را برای جنگ علیه یمن باز کرد و در واقع در نقطه مقابل عربستان قرار نگرفت. در این فاصله روسیه یک بار با جبهه مقاومت مشق همکاری کرد و آن در پرونده سوریه بود که از قضا ایفای نقشی در نقطه مقابل نقش دولت سعودی بود و در نهایت به یکی از افتخارات روسیه و پوتین تبدیل شد. سفر ولادیمیر پوتین به ریاض نشان می دهد که سه سال پس از جنگ یمن، مسکو متوجه اهمیت این کشور در تحولات منطقه شده است. اگرچه پیش از این لااقل دو بار هیئت انصارالله با مقامات ارشد روسیه در مسکو دیدار کرده و روابط اولیه را با روسیه برقرار کرده است، اما ورود پوتین به پرونده یمن در هفته اخیر یک اقدام اساسی به حساب می آید که اگر با قبول طرف سعودی روبرو شود، راهبردی نیز خواهد بود. بر این اساس برای آنکه شبهه ای درباره اهداف سفر پیش نیاید، رئیس جمهور روسیه گفت: ایران و عربستان برای برقراری دوباره رابطه احتیاجی به واسطه ندارند. در عین حال با توجه به وزن سیاسی پوتین در مقایسه با وزن سیاسی عبدالمهدی و عمران خان و به خصوص عدم وجود رابطه صمیمانه پیشین بین آنان و خاندان سلمان این احتمال به طور جدی تر وجود دارد که فرمولی از مذاکرات میان پوتین و سلمان ناظر بر توقف جنگ به دست آید.

3- برخی در داخل ایران روی روابط ایران و عربستان تمرکز کردند و به آمار ها و نشانه هایی اشاره کردند که از تمایل سعودی برای از سرگیری رابطه با ایران حکایت می کرد و برخی دستگاه ها در ایران نیز روی لزوم فعال سازی رابطه تهران-ریاض تمرکز کردند که اگرچه فی نفسه امر مذمومی به حساب نمی آید، اما واقعیت این است که -منهای بحث یمن- نه سعودی ها به طور واقعی خواهان بهبود روابط با تهران هستند و نه اینکه اقدام یک جانبه ایران می تواند روابط سیاسی میان دو کشور را گرمی ببخشد. به نظر این قلم سعودی ها به دلایلی که به آن اشاره خواهد شد، برقراری رابطه با ایران را برای حل مشکل خود در یمن مطابق الگوی ریاض می خواهند و در شرایط فعلی، خود رابطه با تهران برای آنان موضوعیت ندارد. در واقع عربستان می خواهد برقراری مجدد رابطه با ایران را به تهران بفروشد و ما به ازای آن را وادار شدن انصارالله به پذیرش طرح ضدیمنی دولت سعودی قرار داده است! این در حالی است که از یک سو خواسته سعودی ها از یمنی ها زیاده خواهانه و غیرعملی است و از سوی دیگر رابطه ایران با یمنی ها یک رابطه استعماری نیست که تهران خواسته خود را به آنان دیکته کند. برخی گمان کرده اند با شروع دوباره رابطه میان ریاض و تهران، دو کشور می توانند در پرونده یمن به راه چاره برسند و به فرمول های مرضی الطرفین دست یابند در حالی که به طور واقعی، سعودی تقدم رابطه با ایران را بر بحث درباره یمن قبول ندارد و لذا هرگاه بحث رابطه می نماید، بلافاصله از لزوم قطع مداخلات! ایران سخن می گوید که به معنای واگذاری پرونده یمن به ریاض است.

4- طرحی که سعودی ها دنبال می کنند ظاهری و باطنی دارد که به طور کلی با هم متفاوت هستند سعودی برخلاف ایران که می گوید اول توقف جنگ، روی پذیرش منصور هادی به عنوان تنها فرد مشروع یمنی تأکید دارد. این به آن معناست که سعودی در مذاکره سیاسی با طرف های مختلف با همان منطق جنگ سخن می گوید. یعنی می جنگد برای اینکه رژیم وابسته را تحمیل کند و مذاکره می نماید تا همین رژیم را بر کرسی بنشاند. مقامات سعودی در مذاکرات گفته اند طرف های یمنی روی ریاست جمهوری و دولت موقت به ریاست منصور هادی توافق کنند -یعنی انصارالله به هادی تمکین کند- و دولت و مجلس و ارتش سابق برگردند و پس از شش ماه انتخابات مجلس قانون گذاری برگزار شود و براساس آراء، ریاست جمهوری و کابینه تشکیل شود و درباره ترتیبات اداره کشور تصمیم بگیرند و در ضمنً در این مدت کل کشور یمن در اختیار دولت و ارتش تحت فرمان منصور هادی باشد. اما این طرح در واقع برای تحمیل دائمی دولت وابسته به سعودی و از بین بردن مقاومت مردم یمن و هدر دادن خون نزدیک به صد هزار انسان شریفی است که برای عزت و استقلال یمن به شهادت رسیده اند. قید شش ماه که از سوی سعودی ها مطرح می شود، در عمل دربردارنده محدودیت زمانی نیست کما اینکه کلمه انتخابات که در طرح آنان آمده به معنای برگزاری انتخابات حین شش ماه و تن دادن به نتایج آن نیست. مدت شش ماه حتی می تواند به چند سال منتهی شود کما اینکه دولت منصور هادی که براساس طرح موسوم به مبادره خلیجی در سال 2012 قرار بود شش ماهه باشد، تا 2015 ادامه یافت و هنوز هم سعودی ها از قانونی بودن این دولت سخن می گویند و درصدد تداوم آن هستند. دوره شش ماهه می تواند با رضایت یا بدون رضایت طرف های یمنی تمدید شود و یا در این میان با گروهی وابسته تر جابه جا شود. انتخابات هم با همین کیفیت می تواند بارها به تأخیر بیفتد و حتی هیچ گاه برگزار نشود و یا مجلس منحله سال 2015 تا مدت های مدید دیگر امتداد پیدا کند.

نکته مهم دیگر تحویل مراکز استان ها و شهرستان های شمالی به منصور هادی و بخشی از ارتش به فرماندهی سرلشکر محسن الاحمر که به شدت به سعودی وابستهبوده و دستش تا مفرق به خون یمنی ها آغشته است، در واقع از بین بردن امنیت نیروهای جهادی است و اگر آنان به این تن دهند و یا حتی به حداقلی از این هم تن دهند -که تردد آزاد عناصر نظامی و امنیتی وابسته به محسن الاحمر در استان های شمالی است- مقدمات نابودی خود را فراهم کرده اند. ترک کردن میدان جهاد آن هم در شرایطی که مقاومت یمنی ها رژیم سعودی و پشتیبانان غربی و عربی آن را به ستوه درآورده است و اعتراف به مشروعیت منصور هادی، اعتبار نیروهای جهادی و داعیه های آنان را لطمه می زند و از آن پس مردم به فراخوان آنان در مسایل امنیتی یا سیاسی اعتماد نکرده و از آن پشتیبانی نمی کنند. از سوی دیگر چنین توافقی به نیروهای امنیتی و نظامی وابسته به سعودی و امارات امکان می دهد تا نیروهای جهادی را به نحوی که چندان بازتاب اجتماعی هم نداشته باشد، یکی یکی قلع و قمع کنند.

5- البته سعودی ها که متوجه شدند طرح آنان با اشکالات عمده روبرو است، کمی عقب نشستند و مثلاً از آتش بس سخن به میان آوردند که معنایی متفاوت از توقف جنگ دارد و نیز به جای خلع سلاح کامل نیروهای خارج از دولت، از تحویل سلاح های سنگین سخن می گویند که در عمل تفاوتی با ادامه جنگ و نیز با خلع سلاح مقاومت ندارد و از این رو یمنی ها یک روز پس از آنکه یکی از مسئولان میانی یمن، به اشتباه از موافقت انصارالله با آتش بس سخن گفت، رهبری انصارالله طی بیانیه ای و نیز طی اظهارات متعدد، آن را رد کرده و گفت به چیزی کمتر از توقف کامل جنگ به عنوان شرط شروع هر نوع و هر سطح از مذاکره تن نمی دهد.

عربستان البته در شرایطی نیست که بتواند نوع مذاکره و نتایج آن را معین کند. توقف کامل صادرات نفت آرامکو در استان الشرقیه که طی حملات به الشیبه و بقیق و حریص روی داد، میزان آسیب پذیری این کشور را به همه نشان داد و تداوم و تصعید حملات موشکی و پهپادی انصارالله هم از توان بالای مقاومت یمنی ها اطلاع داد. بنابراین در وضعیت فعلی آنکه می تواند شروطی را معین کند، مقاومت یمن است نه شکست خوردگان سعودی.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مشخص شرط با مقاومت یمن است نه شکست خوردگان سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشخص شرط با مقاومت یمن است نه شکست خوردگان سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید