تمجید اتحادیه جهانی از عملکرد آزاد و فرنگی کاران ایرانی

به گزارش وبلاگ لامپ ال ای دی، رقابت های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی بزرگسالان آسیا با قهرمانی تیم های ایران در شهر شیان چین انتها یافت. بر این اساس سایت اتحادیه جهانی کشتی در گزارش های مختلفی از این رقابت ها به تمجید عملکرد کشتی گیران ایرانی در این مسابقات پرداخت.

تمجید اتحادیه جهانی از عملکرد آزاد و فرنگی کاران ایرانی

سایت اتحادیه دنیای کشتی با درج خبری با عنوان سلطه ایران بر کشتی آزاد آسیا نوشت:

ایران سلطه خود بر کشتی آزاد قهرمانی آسیا را با کسب 4 طلای دیگر در 5 وزن دوم به نمایش گذاشت که دو طلای آن با غلبه بر چینی های میزبان بدست آمد. عملکرد شجاعانه کشتی گیر جوان ایرانی (نخودی) در رده بزرگسالان، تضمین کرد تمام نفرات ایران با مدال به خانه می روند. کوشش چین برای متوقف کردن نیروی مهیب ایران زمانی پیروزیت آمیز نبود که دنگ ژی وی نایب قهرمان دنیا در فینال 125 کیلوگرم در آخرین مسابقه ای که در سالن ورزشی دانشگاه شیان چین برگزار گردید، 2 بر یک مغلوب یدالله محبی شد.

این نتیجه مانند نتیجه دیدار فینال وزن 61 کیلوگرم بود که بهنام احسانپور دیگر کشتی گیر ایران پیروز شد لیو مینگ هو از چین را شکست دهد و مدال طلای دو سال قبلش در دهلی نو را تکرار کند.

دیگر مدال های طلای ایران در روز دوم توسط کامران قاسم پور قهرمان زیر 23 سال جوانان دنیا و علیرضا کریمی دارنده مدال برنز 92 کیلوگرم دنیا به دست آمد که در فینال رقبایی بسیار سخت بودند و هر دوی آنها دیدارهای خاتمهی خود را با پیروزی ضربه فنی به خاتمه رساندند.

در نهایت ایران با 7 مدال طلا و 3 برنز با کسب 220 امتیاز به راحتی قهرمان کشتی آزاد آسیا شد، هند با یک طلا، 3 نقره و 4 برنز با 155 امتیاز دوم شد و قزاقستان با 129 امتیاز و کسب 2 طلا، یک نقره و دو برنز سوم شد.

ضمن اینکه محمد نخودی 18 ساله اجازه نداد تنها ایرانی باشد که بدون مدال به خانه بر می گردد و با یک بازگشت آتشین، توانست ایلگیز ژاکیپبکوف از قرقیزستان را در مسابقه ای که 6-1 عقب بود، 9-8 شکست دهد و به مدال برنز 74 کیلوگرم برسد.

همچنین سایت اتحادیه دنیای کشتی در گزارش روز نخست خود از رقابت های کشتی آزاد آسیا نیز به عملکرد مطلوب کشتی گیران ایرانی اشاره نمود و نوشت:

رضا یزدانی دارنده دو مدال طلای دنیا پس از دو سال دوری از میادین در فینال باتزول اولزایخان از مغولستان را در مبارزه ای که در ابتدا از حریف عقب بود، 7 بر 4 مغلوب کرد و با مدال طلا به کشتی بازگشت. او هنوز کارهای ناتمامی دارد که می خواهد در المپیک 2020 توکیو انجام دهد. یزدانی دو مدال المپیک 2012 لندن و 2016 ریو را به خاطر مصدومیت از دست داده و به المپیک 2020 توکیو به چشم یک فرصت برای رستگاری نگاه می نماید.

رضا اطری هم در مسابقه فینال کانگ کوم سونگ مدافع عنوان قهرمانی آسیا از کره شمالی را برد که تمام امتیازاتش در این مسابقه که 9-3 پیروز شد را در تایم دوم به دست آورد. این کشتی گیر کره شمالی در نیمه نهایی توانسته بود یوکی تاکاهاشی قهرمان سابق دنیا از ژاپن را شکست دهد.

همچنین بهمن تیموری دارنده مدال برنز 2017 آسیا با رجحان آرام 3-0 در فینال 79 کیلوگرم مقابل پاروین رانا از هند به اولین مدال طلایش در آسیا رسید. تیموری در تایم نخست با خاک کرد امتیاز گرفت و در وقت دوم امتیاز بخاطر کم کاری حریف دریافت کرد. پیمان بیابانی در 65 و یونس امامی در 70 کیلوگرم هم دو مدال برنز به مجموع مدال های ایران اضافه کردند.

اتحادیه دنیای در خبری از رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا نیز با تیتر طلایی شدن گرایی و عبدولی در بین برادران کشتی گیر، به قهرمانی این تیم و نتایج ملی پوشان کشورمان اشاره نمود و نوشت:

محمدرضا گرایی و سعید عبدولی که آنها نیز برادرهایشان در شهر شیان چین مبارزه کردند و هر دو برنز گرفتند، به ترتیب به عناوین قهرمانی اوزان 72 و 82 کیلوگرم دست یافتند تا به تیم ایران یاری نمایند که تنها با دو امتیاز اختلاف نسبت به ازبکستان قهرمان گردد.

محمدرضا گرایی که برادر بزرگترش در 77 کیلوگرم مدال برنز گرفته بود، در مسابقه فینال 72 کیلوگرم و در هر تایم حریفش را خاک کرد و در طول مسابقه هرگز به خطر نیفتاد.

عبدولی که قهرمان سابق دنیا و دارنده مدال برنز المپیک ریو است، نسبت به سینگ هارپیت هندی رجحان داشت و در زمان 3 دقیقه و 54 ثانیه به پیروزی ضربه فنی 8-0 رسید که دو بار حریف را خاک کرد و 4 بار او را از تشک بیرون برد. عبدولی پس از قهرمانی در 82 کیلوگرم که با سه برد با ضربه فنی به دست آمد و هیچ امتیازی از دست نداد، گفت: برنامه من برای این مسابقات پنج ماهه بود. من برای این مسابقات آماده و قوی بودم.

عبدولی همچنین تاکید نمود برادر کوچکترش سامان که به برنز 63 کیلوگرم رسید، شانس کسب طلا را هم داشت و در واکنش به این مورد گفت: سامان یک اشتباه کرد و این باعث شد که ببازد.

حسین نوری هم با شکست 2 بر صفر حریف هندی به مدال طلا رسید. نوری در این خصوص گفت: حریف من خوب بود، اما زمانی که من دو امتیاز از وی گرفتم، فکر کردم هیچ مسئله ای وجود ندارد و می توانم او را نگه دارم و پیروز شوم. من برای پیروزی بر او یک استراتژی داشتم. رقابت در وزن 87 کیلوگرم زیاد بود و من رقبای سرسختی داشتم.

امیر قاسمی منجزی نیز در حالی که از حریف ازبک خود عقب افتاده بود، اما به سرعت کوشش خود را بالا برد و توانست با شکست عبداله یف ازبکستانی به مدال طلای وزن 130 کیلوگرم برسد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تمجید اتحادیه جهانی از عملکرد آزاد و فرنگی کاران ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمجید اتحادیه جهانی از عملکرد آزاد و فرنگی کاران ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید