جنگ علیه طالبان و گروه های مسلح جهاد است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایندیپندنت، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان با بیان این مطلب در ادامه گفت: نیروهای نظامی باید تا برقراری صلح در کشور، دشمنان این خاک را در هر گوشه و کناری سرکوب کنند.

جنگ علیه طالبان و گروه های مسلح جهاد است

غنی تاکید کرد: طالبان گروهی ویرانگر بوده و همیشه تلاش کرده تا به شهروندان و تاسیسات عمومی در افغانستان، آسیب برساند. گروه طالبان زمینه ساز رشد گروه های جنایتکار دیگر در افغانستان بوده و هست. برای این گروه، خون و جان شهروندان کشور ارزشی ندارد. آنها با قتل و کشتار زنان، مردان و افراد غیرنظامی می خواهند بر زندگی ما مسلط شوند. این گروه مجبور است که یک راهکار سیاسی را در افغانستان انتخاب کنند؛ آنها هرگز نمی توانند با این رفتارشان، یک نظام بزرگ را ساقط کنند.

غنی، در مورد اینکه طالبان خواسته اند که انتخابات ریاست جمهور افغانستان به تعویق انداخته شود، گفت: این خواست طالبان مخالف امیدهای مردم است. طالبان جزئی از شهروندان افغانستان هستند، اما تعیین کننده سرنوشت این کشور نیستند.

او یک بار دیگر تاکید کرد: انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، در وقت و زمان تعیین شده برگزار می شود و تاخیر در انتخابات، به هیچ وجه برای ما قابل قبول نیست، چرا که طالبان می داند و هراس دارد که از طریق برگزاری انتخابات، نمی تواند پیروز میدان سیاسی شوند و به قدرت برسند. برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، حق شهروندان این کشور است و مردم خود تصمیم می گیرند که یک دولت مشروع داشته باشند.

غنی، در مورد سیاستمدارانی که بیرون از نظام هستند و برای گفتگوهای صلح به روسیه و پاکستان رفته اند اشاره کرد و گفت: این سیاستمداران، فاقد یک برنامه بوده و عمدا زمینه را برای کنندگان طالبان مساعد ساخته اند تا از کشوری به کشور دیگر بروند بدون آنکه ممانعتی برای آن ها وجود داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جنگ علیه طالبان و گروه های مسلح جهاد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ علیه طالبان و گروه های مسلح جهاد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید