جوایز اصلی امی 2019 به بازی تاج و تخت و فلیبگ رسید

به گزارش وبلاگ لامپ ال ای دی، هفتاد و یکمین دوره از جوایز امی ساعات پربیننده (Primetime Emmy Awards) یکشنبه شب برگزار گردید و سریال تلویزیونی بازی تاج و تخت (Game of Thrones) برای چهارمین بار به عنوان بهترین سریال درام انتخاب شد تا کار خود در فصل 8 را با جوایز امی 2019 به انتها ببرد. همچنین چهار جایزه از جمله جایزه بهترین کمدی به مجموعه تلویزیونی فلیبگ (Fleabag) رسید.

جوایز اصلی امی 2019 به بازی تاج و تخت و فلیبگ رسید

فصل هشتم مجموعه تلویزیونی بازی تاج و تخت در شرایطی توانست جایزه بهترین سریال درام را کسب کند که از نگاه منتقدان در کنار فصل ششم یکی از بدترین فصل های این مجموعه ارزیابی شده بود. با خاتمه یافتن مجموعه بازی تاج و تخت و نگاهی به مجموعه نقدهایی که بر این سریال نوشته شد معین است که فصل ششم با نمره متای 73 و پس از آن فصل هشتم با نمره متا 74 بدترین نقدها را در پی داشتند. از نظر منتقدان فصل چهارم با نمره متا 94 بهترین فصل بازی تاج و تخت ارزیابی شده است.

اما پیتر دینکلیج بازیگر نقش تیریون لنیستر توانست با بردن چهار جایزه امی برای سریال بازی تاج و تخت در طول سال های پخش این سریال رکورد جدیدی بر جا بگذارد.

در کنار نگاه های انتقادی از سوی کارشناسان، مخاطبان هم رضایت چندانی از خاتمه این مجموعه نداشتند. شاید یکی از مهم ترین نقاط مشترک که هم در اظهارات مخاطبان و هم در نوشته های منتقدان به چشم می خورد اعتراض نسبت به فشرده سازی بیش از حد و جمع کردن تصنعی مجموعه در فرصت کوتاه باقی مانده بود؛ آنچه در نهایت نتوانست بسیاری از طرفداران جدی این مجموعه را راضی نگه دارد.

اما فلیبگ برنده جایزه بهترین مجموعه کمدی در هفتاد و یکمین دوره از جوایز امی، یک کمدی-درام بریتانیایی است که توسط فیبی والر-بریج ساخته و نوشته شده است. این هنرمند بریتانیایی خود نقش اصلی سریال را نیز برعهده دارد و بابت ایفای این نقش جایزه بهترین بازیگر زن مجموعه تلویزیونی کمدی را به دست آورد. فلیبگ (نام شخصیت اصلی سریال) زنی است جوان، آشفته و عصبی که در لندن زندگی می نماید.

فصل اول مجموعه فلیبگ سال 2016 در قالب 6 قسمت پخش شد و تحسین گسترده آن باعث شد عوامل سازنده یک فصل جدید 6 قسمتی از این مجموعه را سال 2019 روی آنتن ببرند. فصل اول این مجموعه با 19 نقد مثبت از منتقدان انگلیسی زبان نمره متای 88 گرفت و فصل دوم سریال با 19 نقد مثبت نمره متای 96 را دریافت کرد.

چرنوبیل (Chernobyl) از دیگر محصولات شبکه HBO پیروز شد جایزه بهترین مجموعه تلویزیونی کوتاه را تصاحب کند. کریگ مازن سازنده و نویسنده این مجموعه 5 قسمتی است. اما جایزه بهترین فیلم تلویزیونی به رقیب HBO یعنی شرکت نت فلیکس رسید. نت فلیکس این جایزه را برای آینه سیاه: بندراسنچ (Black Mirror: Bandersnatch) به دست آورد.

آینه سیاه: بندراسنچ یک قسمت خاص و ویژه از مجموعه تلویزیونی آینه سیاه بود که در قالب یک فیلم بلند پخش شد . در واقع مدت ها بود شایعاتی درباره ساخت یک قسمت ویژه و تعاملی از مجموعه آینه سیاه به گوش می رسید که در نهایت معین شد بندراسنچ همان فیلم ویژه و تعاملی وعده داده شده است؛ فیلمی که مخاطبان می توانند در یک قالب تعاملی برای آن خاتمه بندی های مختلفی انتخاب نمایند. آینه سیاه: بندراسنچ در سال 1984 می گذرد و داستان یک برنامه نویس جوان را روایت می نماید که میخواهد یک رمان را به یک بازی ویدیویی تبدیل کند. این کوشش با چالش های ذهنی عجیبی همراه است که در نهایت مرز های واقعیت و خیال را از میان می برد.

با در نظر دریافت جوایز هنرهای خلاق امی که هفته گذشته اهدا شد در مجموع HBO با 34 جایزه پیروز ترین شبکه تلویزیونی لقب گرفت. پس از HBO شبکه های نت فلیکس و آمازون به ترتیب با 27 و 15 جایزه قرار دریافتد.

در ادامه می توانید لیست کامل برندگان هفتاد و یکمین دوره از جوایز امی ساعات پربیننده را آنالیز کنید:

بهترین مجموعه تلویزیونی درام: بازی تاج و تخت

بهترین مجموعه تلویزیونی کمدی: فلیبگ

بهترین مجموعه تلویزیونی کوتاه: چرنوبیل

بهترین فیلم تلویزیونی: آینه سیاه: بندراسنچ

بهترین بازیگر مرد مجموعه تلویزیونی درام: بیلی پورتر برای پوز

بهترین بازیگر زن مجموعه تلویزیونی درام: جودی کامر برای کشتن ایو

بهترین بازیگر مرد مجموعه تلویزیونی کمدی: بیل هدر برای بری

بهترین بازیگر زن مجموعه تلویزیونی کمدی: فیبی والر-بریج برای فلیبگ

بهترین بازیگر مرد مجموعه تلویزیونی کوتاه یا فیلم تلویزیونی: ژارل ژروم برای وقتی ما را می بینند

بهترین بازیگر زن مجموعه تلویزیونی کوتاه یا فیلم تلویزیونی: میشل ویلیامز برای فاسی وردون

بهترین بازیگر مرد مکمل مجموعه تلویزیونی درام: پیتر دینکلیج برای بازی تاج و تخت

بهترین بازیگر زن مکمل مجموعه تلویزیونی درام: جولیا گارنر برای اوزارک

بهترین بازیگر مرد مکمل مجموعه تلویزیونی کمدی: تونی شالهوب برای خانم میزل شگفت انگیز

بهترین بازیگر زن مکمل مجموعه تلویزیونی کمدی: الکس بورستین برای خانم میزل شگفت انگیز آ

بهترین بازیگر مرد مکمل مجموعه تلویزیونی کوتاه یا فیلم تلویزیونی: بن ویشاو برای رسوایی ای بس انگلیسی

بهترین بازیگر زن مکمل مجموعه تلویزیونی کوتاه یا فیلم تلویزیونی: پاتریشیا آرکت برای اکت

بهترین نویسندگی برای مجموعه تلویزیونی درام: هیچ کسی منتظر نیست نوشته جسی آرمسترانگ

کارگردانی مجموعه تلویزیونی درام: اوزارک به کارگردانی جیسون بیتمن

نویسندگی مجموعه تلویزیونی کمدی: فلیبگ نوشته فوبی والر-بریج

کارگردانی مجموعه تلویزیونی کمدی: فلیبگ هری برادبیر

کارگردانی مجموعه تلویزیونی کوتاه: چرنوبیل به کارگردانی جوآن رنک

نویسندگی برای مجموعه تلویزیونی کوتاه: چرنوبیل نوشته کریگ مازن

منبع: دیجیکالا مگ

به "جوایز اصلی امی 2019 به بازی تاج و تخت و فلیبگ رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوایز اصلی امی 2019 به بازی تاج و تخت و فلیبگ رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید