داورزنی: وزارت برای تمدید قرارداد شفر و برانکو یاری اقتصادی نمی کند

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا داورزنی در خصوص وضعیت وینفرد شفر و برانکو ایوانکوویچ، مسائل اقتصادی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای تمدید قرار داد آنها و اینکه وزارت ورزش در این زمینه می تواند یاری اقتصادی داشته باشد؟ گفت: بیش از دو سال است که منابع اقتصادی موردنیاز دو باشگاه پرسپولیس و استقلال توسط مسئولان آنها تأمین می گردد. البته مکانیزم این کار سخت بوده اما تا به امروز به خوبی اجرا شده است. وزارت ورزش اما نه می تواند و نه اجازه دارد که به این دو باشگاه پرداختی داشته باشد.

داورزنی: وزارت برای تمدید قرارداد شفر و برانکو یاری اقتصادی نمی کند

برای تمدید قرارداد سرمربی سرخابی ها یاری اقتصادی نمی کنیم

وی در این زمینه ادامه داد: البته وزارت ورزش به عنوان متولی ورزش نظارت لازم را روی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال خواهد داشت اما یاری اقتصادی نداریم. به هر حال این دو باشگاه طرفداران قابل توجهی دارند و همین مسئله حساسیت را بیشتر نموده است. ضمن اینکه روند خصوصی سازی دو باشگاه هم در حال پیگیری است و امیدوارم زودتر به نتیجه برسد.

معین سرمربی تیم ملی فوتبال دغدغه وزارت ورزش است

معاون وزیر ورزش همچنین در خصوص تیم ملی فوتبال و بلاتکلیفی وضعیت سرمربی این تیم گفت: قطعاً معین تکلیف سرمربی برای تیم ملی فوتبال به خصوص با توجه به شرایط و صندلی ویژه ای که در کشورمان دارد، دغدغه وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال است. می دانیم که مهدی تاج هم پیگیر این موضوع است. کوشش فدراسیون این است که هر چه زودتر تصمیم گیری در این زمینه انجام گردد. وزارت ورزش هم در کنار فدراسیون خواهد بود تا هر چه زودتر این موضوع به خاتمه برسد اما در مجموع نگران نباشید. با توجه به فرصت مناسبی که پیش رو داریم، انتخاب سرمربی تیم ملی به موقع انجام می گردد.

برگزاری انتخابات کشتی و وزنه برداری در فصل بهار

داورزنی در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص فدراسیون هایی مانند کشتی، وزنه برداری و والیبال و اینکه با توجه به اهمیت این رشته ها، برنامه وزارت ورزش برای برگزاری انتخابات آنها چیست؟، گفت: سعی مان این است که در همین فصل بهار انتخابات فدراسیون کشتی و وزنه برداری را برگزار کنیم. البته در خصوص والیبال شرایط کمی متفاوت است. ثبت نام کاندیداهای این فدراسیون هنوز انجام نشده اما سعی می کنیم نام نویسی کاندیداهای ریاست این فدراسیون را هم زودتر انجام دهیم.

هیچ فرد بازنشسته ای در ارکان فدراسیون ها نداریم

وی در خصوص افرادی که به خاطر بازنشستگی از فدراسیون های خود کنار گذاشتند اما هنوز در ساختمان این فدراسیون ها حضور داشته و فعالیت دارند، توضیح داد: هیچ فرد بازنشسته ای در ارکان فدراسیون ها و به عنوان رئیس، نایب رئیس یا دبیر حضور ندارد. ممکن است که همکاری با بازنشسته ها به عنوان مشاور و در قالب اتفاق فکر ادامه داشته باشد که بلامانع است. این موضوع خلاف قانون نیست.

نمی توان ظرفیت بازنشسته ها را نادیده گرفت

داورزنی در این زمینه تاکید نمود: در بسیاری از فدراسیون های جهانی افراد با سن بالا در حال خدمت هستند اما ما به خاطر اینکه موضوع منع به کارگیری بازنشسته ها به تصویب مجلس رسیده بود، آن را اجرایی کردیم در حالی که بعضاً بازنشسته ها افرادی با سن 55 - 50 بودند که تازه به پختگی رسیده و تجربیات زیادی هم داشتند. نمی توان ظرفیت این افراد را نادیده گرفت. از طرفی بر اساس انتخاباتی که اواخر سال گذشته داشتیم، شاهد تغییر نسل در میان مدیران ورزشی هستیم.

فدراسیون ها مدیریت هزینه داشته باشند

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا داورزنی که با رادیو تهران صحبت می کرد همچنین در خصوص وضعیت ورزش کشور در امسال و اینکه امسال سال سختی به لحاظ اقتصادی خواهد بود گفت: کشورمان در زمینه های مختلف و از جمله ورزش، در هر یک از چهار دهه گذشته با مسائل مختلف دست و پنجه نرم نموده است. برای امسال هم به لحاظ انتقال منابع درآمدی مسائل زیادی از طرف دشمنان ایجاد شده اما باید مدیریت هزینه شوند تا از بحران خارج شویم.

تا اواسط اردیبهشت تخصیصی انجام نمی گردد

وی همچنین در خصوص تخصیص بودجه امسال ورزش و اینکه بعضی فدراسیون ها به خاطر عدم پرداختی به آنها برای اعزام های برون مرزی خود با مشکل روبرو شده اند، اعلام نمود: مسئولان فدراسیون ها قطعاً از برنامه های خود و اینکه برای فروردین ماه امسال اعزام دارند، اطلاع لازم را داشته اند. آنها می دانند که تا اواسط اردیبهشت ماه تخصیصی به هیچ نهادی انجام نمی گردد. بنابراین باید مدیریت لازم انجام می دادند تا برای اعزام های شأن با مشکل روبرو شوند.

استخر آزادی هویت شنای کشور است

معاون وزیر ورزش در توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای همچنین در خصوص شنا و مسائلی که به واسطه واگذاری استخر آزادی برای این فدراسیون ایجاد شده است، توضیحات کاملی ارائه کرد و گفت: من از گذشته شنا و وضعیت این رشته شناخت کافی دارم. طی 3 - 2 دهه وضعیت استخرها در کشور بسیار محدود بود اما استخرهای زیادی ساخته شد از جمله استخر 9 دی، در بسیاری مراکز استانی هم استخر ساخته شد. استخر آزادی یک استخر قهرمانی است، از طرفی مجموعه ورزشی آزادی در اختیار شرکت توسعه واقع شده است، در مجموعه آزادی هم بیش از 20 فدراسیون فعالیت دارند، شرکت توسعه تا امروز کوشش داشته تا تعامل لازم را با فدراسیون ها داشته باشد.

استخر آزادی باید در اختیار ورزش قهرمانی باشد

وی با اشاره به نشستی که هفته گذشته با حضور رؤسای دو فدراسیون شنا و نجات غریق و برای رسیدگی به اختلاف نظرهای پیش آمده در رابطه با استخر آزادی برگزار گردید، اعلام نمود: روز گذشته هم جلسه دیگری در همین زمینه داشتیم، همین امروز و فردا موضوع به یک جمع بندی کامل می رسد. باید این را در نظر داشت که استخر آزادی درآمدزا نیست که بتواند هزینه های خود را تأمین کند و برای ارائه خدمات همواره شرایط لازم را داشته باشد، به همین دلیل هزینه های مربوط به این استخر باید به خوبی مدیریت گردد، همین الان موتورخانه استخر آزادی در حال بازسازی است، ضرورت دارد استخر آزادی کماکان در اختیار ورزش قهرمانی باشد.

به زودی مسائل مربوط به استخر آزادی رفع می گردد

داورزنی که در واکنش به پرسش مطرح شده در رابطه با مدیریت استخر آزادی و اینکه باید در اختیار فدراسیون شنا باشد یا نجات غریق، گفت: دوستانمان در فدراسیون شنا متقاضی این هستند که استخر آزادی را در اختیار داشته باشند و به نجات غریق هم سرویس لازم را بدهند، به هر حال درستش هم همین است که در رابطه با این استخر و قراردادی که باید برای آن منعقد گردد یک نفر جوابگو باشد و به طرف مقابل خدمات لازم را ارائه دهد. شرایط نجات غریق برای استفاده از استخر آزادی کمی متفاوت است، مسئولان این دو فدراسیون باید در نشست های تکمیلی در این زمینه به تفاهم و توافق نهایی برسند.

معاون وزیر ورزش همچنین در خصوص اینکه گفته شده مسئولان شنا در صورت بازنگرداندن استخر آزادی به این فدراسیون استعفا می دهند، گفت: وارد این بحث های ژورنالیستی نباید شد. شرکت توسعه همواره یاور فدراسیون ها بوده است، نباید خیلی بحث تقابل وجود داشته باشد. در حالی که خیلی از فدراسیون ها و به ویژه شنا به این شرکت بدهکار هستند اما با این حال مسئولان شرکت توسعه همکاری لازم را داشته اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "داورزنی: وزارت برای تمدید قرارداد شفر و برانکو یاری اقتصادی نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: وزارت برای تمدید قرارداد شفر و برانکو یاری اقتصادی نمی کند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید