دیدار ولی عهد ابوظبی با شاه و ولی عهدی سعودی

ولی عهد ابوظبی امروز ضمن سفر به جده با شاه و ولی عهد سعودی دیدار و با آنها درباره آخرین تحولات مربوط به یمن از جمله عدن بحث و گفت وگو کرد.

دیدار ولی عهد ابوظبی با شاه و ولی عهدی سعودی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد بن زاید ولی عهد ابوظبی روز دوشنبه به جده سفر کرد و با سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی در کاخ منا دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی عربستان واس، ولی عهد ابوظبی پس از دیدار با ملک سلمان با محمد بن سلمان ولی عهد سعودی دیدار کرد.

به گزارش العربیه، طرفین اماراتی و سعودی در این دیدار درباره آخرین تحولات مربوط به یمن به خصوص رویدادها و درگیری های اخیر عدن (مرکز جنوب یمن) بحث و گفتگو کردند.

این اولین دیدار رسمی مقامات اماراتی و سعودی پس از درگیری های اخیر عدن که ده ها کشته و زخمی بر جای گذاشته است، محسوب می گردد.

عدن طی روزهای گذشته شاهد اختلافات گروه هایی بود که به نیابت از امارات و عربستان سعودی (دو کشور اصلی عضو ائتلاف متجاوز به یمن) به روی هم سلاح کشیدند و به شدت با یکدیگر درگیر شدند.

سفر بن زاید به جده پس از آن صورت گرفت که عناصر مسلح تحت امر امارات پیروز شدند با اخراج عناصر وابسته به عربستان سعودی و دولت مستعفی یمن از کاخ معاشیق، کنترل شهر عدن را در دست خود بگیرند.

درگیری ها از آنجا شروع شد که روز چهارشنبه (16 مرداد/ هفتم اوت) شورای انتقالی جنوب، به شکل رسمی از نیروهایش خواست در حال آماده باش قرار بگیرند. هانی بن بریک نایب رئیس شورا نیز به اتهام اینکه دولت هادی از حزب [اخوانی] الاصلاح حمایت می نماید، از شبه نظامیان خود خواست که به کاخ معاشیق که مقر ریاست جمهوری است، حمله نمایند.

عدن روز چهارشنبه در نزدیکی استادیوم الحبیشی در شهر کریتر شاهد درگیری میان نیروهای گارد ریاست جمهوری دولت هادی و نیروهای الحزام الامنی (وابسته به امارات) بود. درگیری های روز گذشته بیش از پنج کشته و چندین مجروح بر جای گذاشت.

در حالی که واکنش امارات به این اتفاقات، به توییت انور قرقاش وزیر مشاور دولت ابوظبی محدود شد (که در آن خواهان توقف درگیری ها شد)، عربستان نیز از زبان سخنگوی ائتلاف عربی درباره عواقب این تحولات صرفا هشدار داد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دیدار ولی عهد ابوظبی با شاه و ولی عهدی سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار ولی عهد ابوظبی با شاه و ولی عهدی سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید