قابلیتی جدید برای کاربران اندروید معرفی گردید ، ورود به برنامه های گوگل با اثر انگشت

اندروید اکنون به شما امکان می دهد با استفاده از اثر انگشت خود وارد برنامه های گوگل شوید. این به روزرسانی در سرویس های گوگل قابل دسترسی است.

قابلیتی جدید برای کاربران اندروید معرفی گردید ، ورود به برنامه های گوگل با اثر انگشت

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، این قابلیت جدید به شما امکان می دهد به جای تایپ کردن گذرواژه ها در وب سایت های پشتیبانی شده ، با استفاده از اثر انگشت خود وارد شوید. به روزرسانی مذکور برای همه دستگاه های دارای حداقل اندروید7 نوقا در دسترس است. البته دستگاه های پیکسل سریع تر از دیگر دستگاهها این به روزرسانی را دریافت می نمایند.

پس از ثبت نام انگشت خود در بعضی از خدمات گوگل از شما سؤال می گردد که آیا می خواهید از این پس اسکنر اثر انگشت خود را برای ورود به سیستم بهره ببرید یا خیر. این روش بصورت بومی در برنامه ها و وب کار می نماید. روش احراز هویت بر اساس استانداردهای FIDO2 ، W3C WebAuthn و FIDO CTAP یک روش ساده و در عین حال ایمن برای ورود به سیستم با استفاده از داده های بیومتریک است.

در واقع ، به لطف استاندارد FIDO2 ، در نهایت می توان از روش تأیید اعتبار در وب و نه تنها در برنامه هایی که از API اثر انگشت بومی در اندروید پشتیبانی می نمایند ، استفاده کرد.

منبع: انتخاب

به "قابلیتی جدید برای کاربران اندروید معرفی گردید ، ورود به برنامه های گوگل با اثر انگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قابلیتی جدید برای کاربران اندروید معرفی گردید ، ورود به برنامه های گوگل با اثر انگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید