نمایشگاهی از بوم های سوزن دوزی شده

نخستین نمایشگاه انفرادی فریناز نصیرپور، هنرمند نقاش تحت عنوان روایتِ بافتِ لکه ها روز آدینه (پنجم بهمن ماه) در گالری دیلمان برگزار می گردد.

نمایشگاهی از بوم های سوزن دوزی شده

به گزارش خبرنگاران، نمایشگاه روایت بافت لکه ها حاصل پنج سال فعالیت فریناز نصیرپور است که شامل 18 اثر به سبک سوزن دوری روی بوم می گردد.

این نمایشگاه از روز آدینه (5 بهمن ماه) شروع می گردد و تا سه شنبه (16 بهمن ماه) نیز هر روز به جز شنبه ها از ساعت 16 الی 19 در گالری دیلمان ادامه دارد.

فریناز نصیرپور تحصیل نموده رشته گرافیک و بیش از 5 سال است که به نقاشی روآورده و با سوزن دوزی روی بوم تابلوهایی انتزاعی خلق می نماید. او در شرح آثارش می گوید: سوزن دوزی تکنیکی بوده که از طریق آن راحت تر توانسته ام احساسم را منتقل کنم. من این کار را روی خود بوم انجام می دهم، نه روی پارچه. همچنین در روند استفاده از این تکنیک، زن بودنم بسیار مؤثر بوده است؛ چرا که زنان همواره در طول تاریخ روایت گر موضوعات مختلفی چون جنگ، مسائل اجتماعی، خانوادگی و ... بوده اند.

او ادامه می دهد: به عنوان مثال در هنر فرش بافی، اغلب این زنان بوده اند که دست به آفرینشگری زده اند. برداشت من نیز در کارهایم بیشتر از جانب وجه روایت گری زنانه بوده است. بنابراین سعی نموده ام بیشتر راوی قصه ها باشم. این قصه گاهی از نقوش فرش آمده، گاهی از حروف و گاهی از موارد دیگر. همچنین استفاده ام از حروف ریز، به نوعی بازتابی از پیچیدگی های ذهنی ما آدم های معاصر است. همه ما در طول روز یک سری هجویاتی در ذهن مان داریم و مدام پر از صداییم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نمایشگاهی از بوم های سوزن دوزی شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاهی از بوم های سوزن دوزی شده"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید