کرملین: آمریکا همچنان به فکر تنش آفرینی در برجام است

به گزارش وبلاگ لامپ ال ای دی، مسکو - خبرنگاران - سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: روسیه از ادامه تنش ها پیرامون برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که اقدامات آمریکا منجر به آن می گردد، متاسف است و شاهد ادامه تنش آفرینی در این زمینه از سوی ایالات متحده است.

کرملین: آمریکا همچنان به فکر تنش آفرینی در برجام است

به گزارش وبلاگ لامپ ال ای دی، دمیتری پسکوف روز چهارشنبه درجمع وبلاگ لامپ ال ای دی اضافه کرد: متاسفانه شاهد تصمیم طرف ایرانی برای توقف اجرای بندهایی از برجام بودیم؛ کاملا آشکار است که متاسفانه تنش ها رو به افزایش است.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت: ما این را درک می کنیم که ایران در اتخاذ این تصمیم پیشگام نبود و به فشاری که با شرایط و مفاد برجام متناقض است، پاسخ می دهد.

وی ادامه داد: این اقدامات آمریکا ایران را تحریک نموده است و متاسفانه باید گفت نگرانی عمومی ادامه یافته است.

پسکوف این را هم گفت که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه هیچ وعده و تضمینی در این مورد نداد.

پس از خروج آمریکا از برجام در روز 18 اردیبهشت ماه سال 97 و بازگشت تحریم ها، ایران هفته گذشته به کشورهای باقیمانده در برجام 60 روز برای اجرای تعهدات خود به ویژه در حوزه های بانکی و نفتی فرصت داد و تأکید کرد: هر زمان که خواسته های ما تأمین گردد؛ ما نیز به همان میزان اجرای مجدد تعهدات متوقف شده را از سر خواهیم گرفت، اما در غیر این صورت، جمهوری اسلامی مرحله به مرحله تعهدات دیگری را متوقف خواهد نمود.

اتحادیه اروپا با صدور بیانیه ای تأکید کرد که برای پیاده سازی کامل برجام کوشش می نماید. در همین پیوند وزرای 28 کشور اروپایی به تازگی در نشستی در بروکسل درباره تصمیم ایران تشکیل جلسه دادند.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از خاتمه این نشست ضمن تاکید بر پایبندی اروپا به اجرای کامل برجام ابراز امیدواری کرد: نخستین تراکنش سازوکار ویژه اقتصادی اروپا و ایران ظرف چند هفته آینده انجام گردد.

اروپام*391* 1346 **

منبع: ایرنا

به "کرملین: آمریکا همچنان به فکر تنش آفرینی در برجام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین: آمریکا همچنان به فکر تنش آفرینی در برجام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید