کی روش از تیم ملی فوتبال ایران خداحافظی کرد، اینجا سرانجام کار است

به گزارش خبرنگاران از امارات، تیم ملی فوتبال ایران در مرحله نیمه نهایی هفدهمین دوره رقابتهای جام ملت های آسیا برابر ژاپن 3 بر صفر مغلوب شد تا حسرت رسیدن به فینال و قهرمانی در آسیا 47 ساله گردد.

کی روش از تیم ملی فوتبال ایران خداحافظی کرد، اینجا سرانجام کار است

کارلوس کی روش که هشت سال سرمربی ایران بود و توانست این تیم را به دو جام دنیای ببرد و در دو دوره جام ملت های آسیا هم حضور داشته باشد، در نشست خبری بعد از دیدار با ژاپن گفت: این سرانجام کار من در ایران است.

اشتباه مظلومانه ای داشتیم سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در ارزیابی اش از بازی گفت: بازی رقابتی را شاهد بودیم. در نیمه اول بازی متعادلی را شاهد بودیم و این روند ادامه داشت تا اینکه یک اشتباه ساده گونه و مظلومانه از طرف بازیکنان ایران رخ داد. بازیکنان منتظر تصمیم داور برای اعلام یک خطا بودند که این اشتباه شد و بعد از آن تیم از لحاظ احساسی کاملا بر هم ریخت.

ژاپن استحقاق فینالیست شدن را داشت وی اضافه نمود: بعد از این گل تنها یک تیم در زمین حضور داشت که آن هم ژاپن بود. آنها به گل رسیدند و استحقاق رسیدن به فینال را داشتند. به تیم حریف تبریک می گویم. از بازیکنان خودم هم تشکر می کنم با در نظر دریافت تمام مسائل و محدودیت ها آنها کوشش زیادی در این مدت داشتند.

ایران استحقاق حضور در فینال را داشت سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به این موضوع که ایران بهترین تیم ممکن را داشت و می توانست قهرمان گردد اما این اتفاق رخ نداد گفت: در هشت سال گذشته نقطه نظراتم را اعلام کردم که چه کارهایی باید صورت بگیرد. فکر نمی کنم افراد زیادی باشند که بخواهند به صحبت های من گوش بدهند. مهمترین موضوع بعد از بازی امروز این است که بگویم که بسیار خوشحالم که ماجراجویی که با بازیکنان ایرانی پشت سر گذاشتم بی نظیر بود. واقعیتش این است که ایران استحقاق حضور در فینال را داشت.

بازیکنانم اعتبار دنیای کسب کردند وی ادامه داد: الان زمان این است که تقدیر خودم را به مردم ایران و فدراسیون فوتبال تقدیم کنم که این فرصت را به من دادند تا راهنمایی تیم ملی را برعهده داشته باشم. بازیکنانم عملکرد بسیار خوبی داشتند و توانستند در سراسر دنیا کسب اعتبار نمایند. یک بار دیگر از طرفداران فوتبال و مردم ایران تشکر می کنم.

اینجا سرانجام است کارلوس کی روش ادامه داد: امیدوارم متوجه شوید که الان سرانجام اینجاست. من راه خودم را به عنوان مربی رفتم. برای مردم ایران بهترین ها را آرزو می کنم. مخصوصا از عملکرد بازیکنانم در برزیل و روسیه تشکر می کنم که برای سربلندی مردم مبارزه کردند. این پیغام را به بقیه دنیا دادند که مردم ایران استحقاق این را دارند که نگاه ویژه ای به آنها بگردد.

هشت سال برای مردم ایران جنگیدم کی روش در خصوص اینکه نقش خودش در این شکست چقدر بوده و آیا قصد عذرخواهی از مردم ایران را ندارد گفت: نقش من مثل هشت سال گذشته است. مسئولیت کامل برای اتفاقاتی که در زمین رخ داد را می پذیرم. اما از شما می پرسم که نقش شما در هشت سال گذشته چه بوده است؟ نقش شما(رسانه) سکوت بوده است اما من برای موفقیت تیم ملی ایران داخل زمین جنگیدم.

نسل خوبی به میراث گذاشتم سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اعلام نمود: آینده بسیار خوبی را برای تیم ملی فوتبال ایران می خواهم. آنها نسل خوبی از بازیکنان خواهند بود که هر کسی سرمربی تیم ملی گردد انتخابش همین بازیکنان خواهد بود. مهمترین میراث هم کمپی است که بوجود آمده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کی روش از تیم ملی فوتبال ایران خداحافظی کرد، اینجا سرانجام کار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کی روش از تیم ملی فوتبال ایران خداحافظی کرد، اینجا سرانجام کار است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید