یک سوم واحدهای مسکن مهر، تعاونی سازند، پیگیر وام 40 میلیونی هستیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از بانک عامل بخش مسکن، محسن رستمی مال خلیفه، درباره آخرین وضعیت معین تکلیف پروژه های مسکن مهر ساخته شده توسط تعاونی ها گفت: از مجموع 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر در کشور، 842 هزار و 819 واحد در قالب تعاونی ها ساخته شده است که یک سوم از کل پروژه های مسکن مهر را شامل می گردد.

یک سوم واحدهای مسکن مهر، تعاونی سازند، پیگیر وام 40 میلیونی هستیم

وی با بیان اینکه تاکنون 731 هزار واحد مسکن مهر ساخته شده در قالب تعاونی ها، به متقاضیان واگذار شده است، ادامه داد: حدود 113 هزار واحد نیز، هنوز به متقاضیان واگذار نشده است که باید مشخص تکلیف شوند.

مدیرکل تعاونی های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: پیشرفت پروژه های باقی مانده مسکن مهری که در قالب تعاونی ها ساخته شده اند، از 40 تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار هستند.

رستمی مال خلیفه درباره زمان مشخص تکلیف پروژه های باقی مانده تعاونی های مسکن مهر ادامه داد: برخی از پروژه ها دارای مسائل حقوقی هستند که باید این مسائل برطرف شوند که حدود 50 هزار واحد را شامل می گردد؛ همچنین تعدادی از واحدها به دلیل سهم آورده پایین متقاضیان هنوز تکمیل نشده اند.

وی تاکید نمود: برخی از واحدهای دارای مشکل حقوقی، به مراجع قضایی معرفی شدند که بخشی از آنها، ناشی از اختلافات اعضا با یکدیگر و بخشی ناشی از اختلاف با پیمانکاران است.

رستمی اضافه کرد: وزارت تعاون متولی سه رکن اصلی بازرس، مجمع و هیأت مدیره تعاونی های مسکن مهر است و رسیدگی به مسائل اقتصادی این تعاونی ها با وزارت تعاون نیست؛ بلکه مسائل حقوقی و اقتصادی تعاونی های مسکن مهر باید در مراجع قضایی رسیدگی گردد.

مدیر کل تعاونی های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه پیگیری ها برای برطرف مسائل حقوقی تعاونی های مسکن مهر در حال اجرا است، گفت: البته برخی از واحدها به دلیل سهم پایین آورده متقاضیان بلاتکلیف مانده که مردم نیز باید در این زمینه مشارکت نمایند.

رستمی مال خلیفه گفت: در این زمینه اقدامات لازم در حال پیگیری است؛ به نحوی که یکی از این اقدامات، اجرای مصوبه افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر به 40 میلیون تومان است که در این زمینه، مرتب با مسئولان بانک عامل بخش مسکن در تعامل هستیم تا دریافت متمم تسهیلات برای پروژه های مسکن، هر چه زودتر به نتیجه برسد و متقاضیان بتوانند از تسهیلات 40 میلیون تومانی نیز استفاده نمایند.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با تاکید بر اینکه از متقاضیان نیز درخواست می کنیم تا نسبت به افزایش سهم آورده خود اقدام نمایند، گفت: این موضوع یکی از مسائل روند کند تکمیل برخی از پروژه ها است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "یک سوم واحدهای مسکن مهر، تعاونی سازند، پیگیر وام 40 میلیونی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک سوم واحدهای مسکن مهر، تعاونی سازند، پیگیر وام 40 میلیونی هستیم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید